Aşık Veysel vefatının 44. yılında anıldı

Aşık Veysel

Aşık Veysel vefatının 44. yılında anıldı

İnternet üzerinde #AşıkVeysel etiketi ile paylaşımlar yapıldı. Aşık Veysel’i seven İnternet kullanıcıları yaptığı paylaşımlar ile sanatçıya olan özlemlerini ifade ederek en çok konuşulanlar arasında yer aldı.

Sanatçının sevenleri, aşıklık geleneğinin en büyük temsilcilerinden olan halk ozanı Aşık Veyseli’i sanatçının vefatının 44. yılında andılar. Sanatçının hala unutulmadığını tekrar gösterdiler.

Halk ozanı Aşık Veysel son konserini 1971 yılında nevşehir’de Hacıbektaş ilçesinde vermişti. 21 Mart 1973’de 21 Mart tarihinde doğduğu yer Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde vefat etmişti. Vefat ettiği köyde toprağa uğurlanmıştı.

Aşık Veysel’i saygıyla anıyoruz!

Aşık Veysel

Facebook üzerinden yorum

Bayram

Sanat Editörü

Sanat tutkunu Bayram, sanatın her dalına ayrıca ilgi duyuyor. Sanat hakkında haberler ve makaleler yazan Bayram, aynı zamanda tiyatro ve doğa aktivitelerinden keyif alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN