Bambi 75. yaşında anılıyor

bambi

1942 yılında Walt Disney tarafından yapılan Bambi animasyon filmi 75. yılını kutluyor. Bambi, Avusturyalı yazar Felix Salten tarafından yazıldı.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Bambi’nin 75. yaşını özel bir etkinlik ile kutlayacak. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, sinema dünyasının en prestijli ödüllerinden Oscar’ı dağıtıyor. Etkinlik Amerika Birleşik Devletleri’nde Beverly Hills şehrinde yapılacak. Beverly Hills’de Samuel Goldwyn Theater salonunda 15 Mayıs 2017 tarihinde, Bambi’nin sesini seslendiren Donnie Dunagan, efsane animatör Andreas Deja ve Disney’in prodüksiyon tasarımcısı Paul Felix’in de katılımıyla düzenlenecek.

Bambi, en iyi ses, en iyi müzik ve en iyi şarkı dallarında Oscar’a aday gösterilen bir filmdir. Filmin yönetmenliğini yönetmen David Hand yapmıştı. Hikayede annesini avcıların öldürdüğü bir geyik yavrusu olan Bambi’nin maceraları anlatılıyor.

Facebook üzerinden yorum

Bayram’in profil fotoğrafı
Bayram

Sanat Editörü

Sanat tutkunu Bayram, sanatın her dalına ayrıca ilgi duyuyor. Sanat hakkında haberler ve makaleler yazan Bayram, aynı zamanda tiyatro ve doğa aktiviteleri ile uğraşmaktan keyif alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN