Bob Dylan Nobel ödülünü aldı

Bob Dylan
Bob Dylan

ABD’li müzik sanatçısı Bob Dylan geçen Ekim ayında Nobel Edebiyat Ödülü‘ne layık görülmüştü. Fakat sanatçı törene katılmamıştı ve ödülü almayı reddetmişti. Fakat sanatçı her ne olduysa fikrini değiştirdi. Sanatçı Dylan Nobel edebiyat ödülünü ve ödül madalyasını teslim aldı. Sanatçı ödülünü İsveç’in başkenti olan Stockholm’de aldı.

Bob Dylan
Genç zamanlarında Bob Dylan

Bu özel törene ödülü alacak kişileri belirleyen 12 kişiden oluşan jüri üyesi haricinde kimsenin davet edilmediği bildirildi. 75 yaşındaki müzisyen törenden sonra Stockholm’de bir konser verdi.

Nobel ödülüne hak kazananlar, kendilerine verilen 910 bin dolarlık para ödülünü alabilmek için konuşma yapmak zorunda. Fakat sanatçı henüz ödülü almak için gerekli girişimlerde bulunmadı.

Facebook üzerinden yorum

Bayram

Sanat Editörü

Sanat tutkunu Bayram, sanatın her dalına ayrıca ilgi duyuyor. Sanat hakkında haberler ve makaleler yazan Bayram, aynı zamanda tiyatro ve doğa aktivitelerinden keyif alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN