Deniz çingenelerin büyüleyici portreleri

Deniz çingeneleri hala geleneksel şekilde yaşantılarına devam eden, denizde yaşayan topluluklardır. Metropol karmaşasıyla dolu modern dünyadan uzak yaşıyorlar. Fotoğrafçı Mark Lehn bu insanların yaşam tarzlarına hayran oldu ve deniz çingenelerinin yaşadığı coğrafyaya gidip yaşantılarını fotoğraflandırdı.

Mark bu projesini kendi kişisel bütçesiyle tamamladı. Mark’ın anlattığına göre, Mark yıllar önce güneydoğu asyada yaşayan deniz çingeneleriyle ilgili bir yazı okumuş. Onlara karşı ilgisi böyle başlamış. Günden güne deniz çingenelerinin saysının azaldığından bahseden Mark, onları fotoğraflamaya karar verir.

Mark Lehn deniz çingeneleri

Avustralya’dan Semporna’ya uçak ile gitti. Orada kaptanlı bir tekne kiralayıp, deniz çingenelerinin yaşadığı yere gitti.

Hala dünyada böyle doğal dünyasında yaşayan insanların olduğunu görmek şaşırtıcı. Mark Lehn’in çarpıcı portreleri büyüleyici bir fotoğraf serisine dönüştü.

Mark Lehn deniz çingeneleri

Mark Lehn’in diğer çektiği diğer portreler ve hakkında ayrıntılı bilgi için www.marklehn.com/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri

Facebook üzerinden yorum

Bayram

Sanat Editörü

Sanat tutkunu Bayram, sanatın her dalına ayrıca ilgi duyuyor. Sanat hakkında haberler ve makaleler yazan Bayram, aynı zamanda tiyatro ve doğa aktivitelerinden keyif alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN