Resme yeni bir bakış açısı “İNSANDAN TABLOLAR “

Alexa Meade

Amerikalı sanatçı Alexa Meade, resme yeni  bir açı kazandırarak tuval yerine insanları boyuyor. Aslında siyaset bilimi eğitimi alan, ancak kendini resim yaparken bulan sanatçı tuval yerine resimlerinde insanlara yer vermesiyle tanındı. İlk olarak tuvallerinin kızartma yemekleri boyamayla başladığını söyleyen Meade, yağlı bir yumurtayı boyamanın zor olduğunu düşünerek insanları ve başka nesneleri tablo haline getirmeye karar verdiğini açıklıyor.   Alexa Meade  insanları resmettikten sonra fotoğraflarını da instagram hesabında takipçileriyle  paylaşıyor .

alexa meade

Alexa Meade tuval yerine insan kullanmasını şu şekilde açıklıyor:

“Aslında bu işe insanlar ya da resim yüzünden başlamadım. Işık kaybolmadan önce, ona beden kazandırmanın bir yolunu bulmak istedim.”diyor

İşte Meade’nin insanlar üzerinde çizdiği resimler…

Alexa Meade

alexa meade

alexa meade

Alexa Meade

alexa meade

alexa meade

Facebook üzerinden yorum

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN