Seul’da garip bir kule parçası

Güney Kore’nin başkenti Seul’un Gangnam semtinde kalabalık bir caddeye bakan ilginç bir mimari var. Bu binayı tasarlayan kişi Sae Min Oh adında bir mimar. Mimar bu binayı altı katlı, asimetrik, üç boyutlu sokak olarak nitelendiriyor. Çok amaçlı ve etrafı merdivenlerle çevrili bu beton binanın projesi 2015 yılında Seul Mimarlık Ödülü‘na layık görüldü.

Sae Min Oh ilginç mimari Sae Min Oh ilginç mimari Sae Min Oh ilginç mimari Sae Min Oh ilginç mimari Sae Min Oh ilginç mimari Sae Min Oh ilginç mimari Sae Min Oh ilginç mimari Sae Min Oh ilginç mimari

Facebook üzerinden yorum

Bayram’in profil fotoğrafı
Bayram

Sanat Editörü

Sanat tutkunu Bayram, sanatın her dalına ayrıca ilgi duyuyor. Sanat hakkında haberler ve makaleler yazan Bayram, aynı zamanda tiyatro ve doğa aktiviteleri ile uğraşmaktan keyif alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN