Sinemanın James Bond’u “Roger Moore“ hayatını kaybetti.

Roger Moore
Roger Moore

‘Sir’ unvanıyla bilinen ingiliz oyuncu Roger Moore, kanserle olan mücadelesine daha fazla direnemedi.

Roger Moore’u en fazla hayat verdiği James Bond rolüyle hatırlıyoruz. 1973-1985 yılları arasında çekilen 7 filmde ‘James Bond‘ karakterini canlandıran Roger Moore, İsviçre’de hayata gözlerini yumdu. Ünlü sinema oyuncusu aktör Roger Moore 1991 den bu yıla kadar UNICEF elçisi olarak görev yaptı. ​Moore’un son olarak oynadığı James Bond filmi 1983 tarihli ‘A View To Kill’ oldu. Roger Mooren ailesi twitter hesabında ölüm haberini doğrularken hastalığıyla kısa ama cesaretli mücadele etti. Üzücü haberi sizlerle paylaşmalıyız.

“Sir Roger Moore bugün hayatını kaybetti” sözcükleriyle açıklamada bulundu. Roger Moore vasiyesiti doğrultusunda Monaco da toprağa verilecek.

Facebook üzerinden yorum

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN