Türk Sineması arşivi dünyaya açılıyor

Türk Sineması Araştırmaları (TSA) internet sitesine ingilizce dil desteği ekleyerek Türk sineması ve haberlerinin yabancılar tarafından da takip edilebilmesini sağlayacak.

Osmanlı zamanından itibaren Türk sinaması ile ilgili yazılar, görüntüler ve sesler gibi tüm sinema mirası özel bir araştırma ile ele alınarak oluştutulan Türk Sineması Araştırmaları (TSA) bu hamlesiyle Türk sineması için büyük bir adım atıyor.

Türk Sineması
Türk Sineması

1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren ingilizce yayın başlıyor.

Türk sinemasındaki filmler ile ilgili geniş künye, etiket, sinopsis, yönetmen, mekan, oyuncu ve set ekipleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşılabilecek. Böyle bir proje araştırmaların büyük ilgisini çekecek.

Ayrıca Türk sineması ile ilgili güncel haber, gişe rakamları, özgün makaleler, söyleşiler ve hasılat rakamları da yer alacak. Dnüya çapında tüm sinemaseverlerin hizmetine sunulacak.

Facebook üzerinden yorum

Bayram

Sanat Editörü

Sanat tutkunu Bayram, sanatın her dalına ayrıca ilgi duyuyor. Sanat hakkında haberler ve makaleler yazan Bayram, aynı zamanda tiyatro ve doğa aktivitelerinden keyif alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN