Ünlü yönetmen Jonathan Demme hayatını kaybetti

Ünlü yönetmen Jonathan Demme 73 yaşında aramızdan ayrıldı. Yönetmenin menejeri Annalee Paulo, yönetmenin yemek borusu kanseri nedeni ile hayatını kaybettiğini bildirdi.

Yönetmeni “Kuzuların Sessizliği” filminden hatırlıyoruz. Yönetmen bu film ile oscar ödülünün sahibi olmuştu.

jonathan demme
Jonathan Demme

Yönetmen Demme 1991’de Jodie Foster ve Anthony Hopkins’in başrollerde olduğu “Kuzuların Sessizliği” ile sanatseverlerin beğenerek izlediği bir başyapıta imza atmıştı. Yönetmen ayrıca Tom Hanks ile Denzel Washington’un oynadığı “Philadelphia” filminin de yönetmeniydi.

Facebook üzerinden yorum

Bayram

Sanat Editörü

Sanat tutkunu Bayram, sanatın her dalına ayrıca ilgi duyuyor. Sanat hakkında haberler ve makaleler yazan Bayram, aynı zamanda tiyatro ve doğa aktivitelerinden keyif alıyor.

Yorum Yok

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.

2015 yılındandan beri Sanatsever.net olarak çevrimiçi olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. İnsanlara sanat hakkında yeni bilgiler vermek, insanları sanatla daha yakın hale getirmek ve sanatsever insanları bir arada görme dileği ile her zaman sizinleyiz. Siz de kendinizi temiz kalpli bir sanatsever olarak görüyorsanız, sizi de aramıza bekliyoruz. Tanışmaktan, sormaktan, iletişimde kalmaktan çekinmeyiniz.

Sanat Blog Sitesi

BİZİ TAKİP EDİN