Sanatsever.net
Life is short, the art is long!

Adı Umut Olmalı (Gelecekteki Oğluma Mektup)

0 3.568


Yıl kaç olacak ya da hangi ay bilmiyorum, burcun ne olacak, ten rengin ne ve saçların hangi renk olacak hiç bilmiyorum. Bizi zamanla tanıyacaksın, bana baba sevdiğim dünyalar güzeli kadına da anne diyeceksin. Sen bunları ne zaman okursun ve ya okuduklarını ne zaman anlarsın bilmiyorum. Şu anda yıl 2016..
Adını Umut koydum, çünkü ben hayatım boyunca umut ederek güçlü oldum, benim umudumu hiç kimse yıkamadı. Her düştüğümde umudumla kalktım ayağa ve bir oğlum olursa adı Umut olacak dedim.
Büyüdüğünde ne olacaksın, nasıl kararlar vereceksin, neye ya da kime benzeyeceksin onu da bilmiyorum ama hayat çok acımasız oğlum, hayatın dikenli yollarında çok canın acıyacaktır, sakın pes etme, vazgeçme. Kaybetmekten korkma, bir şeyi kazanmak için bazı şeyleri kaybetmen gerekir. Baban hayata çok geç kaldı sen kalma, hiçbir şeyi erteleme.
Biz annenle birbirimizi çok seveceğiz eminim, sen de eğer bir gün seveceksen sevmesini bizden öğren ama terk etmeyi öğrenme. Kimsenin canını yakma oğlum, hiç kimse bu dünyaya mutsuz olmak için gelmiyor. Söz veriyorum bizim dünyamızda ömür boyu mutluluk hakim olacak. Evin içinde, sokakta, telefonda, her yerde her şeyde mutluluk olacak. Sen de bu mutluluğun bir parçası olarak sonsuz mutluluklarımızdan nasibini alacaksın.
Hayatta hep doğruyu yapamayabilir, bazen fena tökezleyebilir, bazen kendini kaybedebilirsin. Olsun, boşver. Ben yanındayım. Ne olursa olsun, ben yanında olacağım. Hata yapabilirsin belki ama sen bizim parçamızsın seni asla bırakmayız. Her derdini sıkıntını anlat bize birlikte çare bulalım her şeye, senin için yapamayacağımız şey yok. Ya da erkek erkeğe konuşalım, sahilde bir tavla atalım seninle, istersen balıkta tutabiliriz. Benim babamla ilgili anılarım yok beynimin hiçbir köşesinde, çok küçükken bisiklet sürdürdüğünü hatırlar gibiyim neyse boşver bizim seninle çok anımız olacak oğlum. Her güzel anımızın fotoğrafını çekeceğiz. Ben babam gibi olmayacağım, ne anneni ne de seni sonsuza kadar bırakmayacağım..
Hiçbir zaman bize iyi geceler demeden uyumaya gitme olur mu ? Kocaman bir adam dahi olsan bizi öpmeden dalma o güzel rüyalara. .
Seni UMUT’la bekliyorum UMUT’um..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.