Sanatsever.net
Life is short, the art is long!

Deniz çingenelerin büyüleyici portreleri

0 1.220

Deniz çingeneleri hala geleneksel şekilde yaşantılarına devam eden, denizde yaşayan topluluklardır. Metropol karmaşasıyla dolu modern dünyadan uzak yaşıyorlar. Fotoğrafçı Mark Lehn bu insanların yaşam tarzlarına hayran oldu ve deniz çingenelerinin yaşadığı coğrafyaya gidip yaşantılarını fotoğraflandırdı.

Mark bu projesini kendi kişisel bütçesiyle tamamladı. Mark’ın anlattığına göre, Mark yıllar önce güneydoğu asyada yaşayan deniz çingeneleriyle ilgili bir yazı okumuş. Onlara karşı ilgisi böyle başlamış. Günden güne deniz çingenelerinin saysının azaldığından bahseden Mark, onları fotoğraflamaya karar verir.

Mark Lehn deniz çingeneleri

Avustralya’dan Semporna’ya uçak ile gitti. Orada kaptanlı bir tekne kiralayıp, deniz çingenelerinin yaşadığı yere gitti.

Hala dünyada böyle doğal dünyasında yaşayan insanların olduğunu görmek şaşırtıcı. Mark Lehn’in çarpıcı portreleri büyüleyici bir fotoğraf serisine dönüştü.

Mark Lehn deniz çingeneleri

Mark Lehn’in diğer çektiği diğer portreler ve hakkında ayrıntılı bilgi için www.marklehn.com/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri Mark Lehn deniz çingeneleri

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.