Sanatsever.net
Life is short, the art is long!

Ferit Sağlam Tiyatrosu, Direklerarası Seyircileri Ödülleri’ne layık görüldü!

0 2.109

Her yıl devam eden ve bu yıl onyedincisi ile gündemde olan “Direklerarası Seyircileri Ödülleri” düzenlendi. Törene Mersin’den davet edilen Ferit Sağlam Tiyatrosu genel sanat yönetmeni Ali KOCA teslim aldığı ödülle ilgili olarak şunları belirtti:

2015 yılında kurulan bir tiyatro grubuyuz. İsim değiştirdirdik, Ferit sağlam olarak karar verdik. Ferit SAĞLAM, Mersin’de yaklaşık 50 senedir tiyatro ile uğraşan dedemiz. Kendisine burdan öncelikle teşekkür etmek istiyorum, bize ismini layık gördüğü için. Bize her türlü desteğini esirgemeyen Şahdi ÖZDEMİR‘e ve kesinlikle Mersin Tiyatro Derneği‘ne ve burdaki tüm tiyatro sanatçılarına teşekkür etmek istiyorum. Ben Marmaris’e yerleştim. Marmaris’te devlet tiyatrolarından emekli Tayfun ORHON‘a da teşekkür etmek istiyorum. Tiyatro madem bizi birleştiriyorsa, neden güzel oyunlar oynadıktan sonra bazı arkadaşlarımızın hakkını yiyoruz?

Ferit Sağlam Tiyatrosu Ali koca

Ali Koca ayrıca sosyal medya hesabından şunları aktardı:

17. Direklerarası seyircilerine bize bu ödülü layık gördüğü için çok teşekkür ediyoruz. Konuşma sırasında ismini unuttuğum lütfen affetsin. Teşekkür etmem gereken kişiler var, başta ailem, her zaman desteklediği için ve tabiki FERİT SAĞLAM hocamız ve ŞAHDİ ÖZDEMİR hocama, Mersin Tiyatro Derneği’ne teşekkürlerimi iletiyorum. Her zaman yanımda oldular. Grubun eski kurucuları ULAŞ DENİZ HAS ve YUSUF AKGÜL, grupta tüm emeği geçen BİLGE AKGÜL, EZGİ SAYAR, BENGİ ÖZÖRNEK, ALİ BERGE, BAYRAM YOĞURTÇU, KERİM CAN YILDIRIM, ÇAĞRI SEYİT, NURKAN GÜVEN, YUNUS MERGEN ve şimdi Marmaris’te devam ettiğim tiyatro hayatıma şimdi ki ekibimden MERT SAHİLLİOĞULLARI, NİLAY AKSU, MUHAMMED BAŞAK, BEYZA İNCİ, EZGİ ERUL, GURBET ARSLAN, AYÇA BAYINDIR, DENİZ AYKAN. Tek tek hepsine teşekkür ediyorum. En son Marmaris’te bize kapılarını açan Düşünperest güzel sanatlar okulu’na, kurucu müdür TANLA SÖYLEMEZ, devlet tiyatrolarından emekli TAYFUN ORHON VE GÖKÇEN GÜLTEK. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum. Adını unuttuklarımdan özür diliyorum, bu gururu sizlerle paylaştığım için çok mutluyum. Unutmayın TİYATRO KİŞİYİ İNSAN EDER

Ferit Sağlam Tiyatrosu Ali koca

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.