Sanatsever.net
Life is short, the art is long!

Renkli dokuma sepet heykeller / Nathalie Miebach

0 1.104

Sanatçı Nathalie Miebach‘ın yaptığı heykeller çocuk oyuncaklarını andırıyor. Sanatçı neden sepet tekniği ile heykeller yaptığını şöyle açıklıyor. Sepet örme ile 3 boyutlu tasarım yapmanın çok daha kolay olduğunu belitti. Ayrıca zaten sepeti oluşturan malzeme 3 boyutlu bir ızgara gibi.

Miebach, yaptığı heykellerde bulunan her renkli boncuk, her bir dize ve diğer objelerin farklı bir veri noktasını temsil ettiğini belirtiyor. Sadece estetik nedenlerden dolayı bulundukları yerlerde değiller.

Bostonlu sanatçı Harward Üniversitesi’nde astronomi eğitimi aldığı sıralarda, sepet dokuma üzerine özel bir etkinliğe gittiğinde bu yöntemi keşfetmiş.

Sanatçının diğer heykelleri ve sanat eserleri hakkında daha fazla bilgi almak için kişisel internet sitesi olan http://nathaliemiebach.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

nathalie miebach Andrea Gail nathalie miebach bie bach nathalie miebach Captain Tyne New nathalie miebach In The Shadow of a Giant nathalie miebach Noel Hurricane nathalie miebach Roaring Wind

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.