Sanatsever.net
Life is short, the art is long!

Uyku Festivali

0 1.055

İzmir‘in Buca ilçesinde doğanın içinde huzurlu bir festivalden bahsetmek istiyorum. Festivali Buca Belediyesi bir ilke imza atarak Uyku Festivali‘ni düzenliyor. Festivalde doğa içinde, teknolojiden uzak ve teknolojinin verdiği bilgi kirliliğinden uzak, keyifli vakit geçirmek mümkün olacak.

Buca Uyku festivali

Fetival kapsamında kırksekiz saat telefondan, bilgisayardan, tabletten uzak, sadece kitap okuma, müzik dinleme, geleneksel oyunlar oynama, özel yemeklerden yeme, ormanda yoga ve çadırda uyuma ile zaman geçirilebilecek özel yer ayrıldı.

Radyo Romantik Türk işbirliği ile düzenlenen festivalde katılım, etkinlikler ve tüm yemekler ücretsiz olacak. Bölgede doğal ortamında yetişen ürünlerden oluşan 3 öğün yemekten bahsediyorum. Tenekede köy tavuğu, kuzu çevirme, köylü kadınların yaptığı keşkek, gözlemelerden de bahsediyorum. Ayrıca becerikli köy kadınlarından hoşaf, reçel, ev ekmeği ve benzeri diğer şeyleri yapmayı öğrenme şansı da var. Çok güzel değil mi? Oynanacak oyunlardan bahsetmiyorum bile. Sürpriz olsun.

Buca Belediyesi Uyku Festivali 4-5 Haziran 2016 tarihlerinde düzenelenecek. Fakat festivale katılmak için kayıtlar için son gün ise 27 Mayıs 2016 tarihidir.

Festivalden daha erken haberim olsaydı,, mutlaka orda olmaya çalışırdım.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.